Archiv aktualit Lyžařského klubu Jirkov

18.03.2018 Telnice, Krušnohorský pohárek

.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

17.03.2018 Bublava, Krušnohorský pohárek

.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

04.03.2018 Klínovec, Krušnohorský pohárek

.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

03.03.2018 Fichtelberg, Krušnohorský pohárek

.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

24.02.2018 Potůčky, Krušnohorský pohárek

O tomto opět zkráceném víkendu jsme absolvovali již tradičně odpolední závody v Potůčkách. Tento víkend nás hory přivítali opravdu mrazivým zimním počasím, avšak doplněným prosluněnou oblohou. Kopec byl již tradičně velmi dobře připraven a svým vymrzlým sněhem zachoval srovnatelné závodní podmínky pro všechny závodníky pro obě závodní kola. Velmi zásadním faktorem především v nejmenší kategorii se ukázal být velmi silný protivítr na startu a v první (velmi rovné) části tratě. Ten si troufám říci sfoukl naděje na lepší umístění pro naše dvě nejmenší závodnice Verču a Libušku, ale i přesto dokázali vybojovat velmi pěkné 3. a 4.místo. Ve starší kategorii bojovala s velmi nabitou konkurencí Nelča a i díky zlepšení ve 2.kole vybojovala 15.místo. V chlapecké kategorii si opět skvěle počínali bratři Kuba a Tom Matouškovi a velmi pěknými jízdami si oba zasloužili další skvělé pódiové umístění a sice 2.místo. V chlapecké kategorii se taktéž statečně popral s nástrahami tratě Mates a jeho snaha byla odměněna pěkným 12.místem.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

18.02.2018 Klíny, Krušnohorský pohárek

Tento víkend se podařilo uspořádat pouze jeden ze dvou plánovaných závodů a sice na Klínech. Zde se již tradičně jezdí na trati postavené pod sedačkovou lanovkou a i přes zdánlivou jednoduchost tratě byl závod velmi náročný pro všechny účastníky a to včetně horské služby, která musela několikrát během závodu zasahovat. Náš tým zde byl velmi oslaben díky zdravotním komplikacím, nicméně i malé množství našich závodníků zde bylo velmi výrazně vidět. V nejmenší kategorii si hned na úvod své závodní kariéry vyjela Libuška 4.místo. Ve starších dívkách potvrdila vzrůstající formu Nelča a zlepšila své letošní maximum na 13.místo. Již tradičně dosáhli nejlepších výsledků bratři Matouškovi. Kuba svým bezchybným výkonem vybojoval 1.místo ve své kategorii a Tomík se svým výborným výkonem probojoval na 2.místo. Věříme, že forma se podaří ještě lépe vyladit na nadcházející závodní víkend a těšíme se na další skvělé výsledky.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

20.-21.01.2018 Zásada, LEKI cup

Z důvodu přestávky v závodním programu Kušnohorského pohárku a také nemožnosti tréninku v našem areálu jsme se rozhodli vyzkoušet závody LEKI cupu. První závod letošní sezóny se jel v malém, ale velmi pěkném areálu Zásada cca 7km od Jablonce nad Nisou.Pořádající klub Harranti Harrachov zde uspořádal velmi pěkné závody s velmi kvalitním pořadatelským týmem. To mimo jiné obnášelo neustálou úpravu tratě a zachování tak rovných podmínek pro většinu závodníků i přes teploty nad nulou. Dále nás také potěšily odměňováním závodníků velmi hodnotnými cenami až do 10.místa. Díky tomu si naše závodnice odvezli nejen další zkušenosti se závoděním a dalšími hodinami tréninku na sněhu, ale i velmi pěkné ceny. V sobotu si zasloužila nástup na vyhlášení Verča díky 7.místu. Eliška v prvním závodě získala 14.místo. Po velmi kvalitním tréninku ve zbytku dne se ukázala v neděli odhodlanost ke zlepšení a proto Eliška vybojovala 7.místo a Verča dokončila závod na 8.místě.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce Závody a výsledky.

13.-14.01.2018 Klínovec + Neklid, Krušnohorský pohárek

13.1.2018 Klínovec - U Zabitýho
V uplynulém víkendu se naši nejmladší závodníci nejprve potýkali s nástrahami tratí na nejtěžším kopci Krušnohorského pohárku což je Klínovecká sjezdovka "U Zabitýho". Na ledové trati v husté mlze se ukázal především nedostatek tréninku a zkušeností se závoděním na takto prudkém kopci. V kategorii U10 si zvyká na nové soupeřky ve vyšší kategorii oproti loňskému roku Nelča a v prvním závodě letošní sezóny dojela na 17.místě. Další účastníci kategorie U10 byli Kuba s 9.místem na úvod sezóny a Mates, který se umístil na 19.místě. V kategorii zkušených závodníků, kde se sčítají časy obou kol byl Tomík po prvním kole na nadějném 6.místě, ale po chybě a pádu v 2.kole je z toho 23.místo.
Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

14.1.2018 Neklid - Karásek
V neděli pak následoval závod na příjemném kopci na Neklidu, který již byl rozšířen o kategorii U8, což znamenalo enormní počet startujících závodníků - cca 150! Tento veliký počet startujících vedl k rozhodnutí pořadatelů zkrátit závod na jednokolový. Mlhavé počasí tohoto víkendu sice pokračovalo, ale tentokráte byla mnohem lepší viditelnost a místy se během závodu ukázala trať v celé své kráse. Mezi nejmenšími se ukázala síla našeho klubu v kategorii dívek, kdy z celkem 14ti startujících byly hned 4 zástupkyně z našeho klubu. Velmi dobře si počínala Verča s 3.místem, dále se umístila Eliška na 8.místě a velmi dobře si počínali Viki a Zuzka při svém prvním závodě s umístěním na 10. a 13. místě. Dále musíme pochválit Kubu za skvělý výkon a svou perfektní jízdou si zasloužil 1.místo.

Výsledky všech našich závodníků jsou k dispozici na stránce závody a výsledky.

18.-21.12.2017 San Candido, Itálie - zimní soustředění

Tuto sezónu jsme již tradičně zahájili čtyřdenním soustředěním v Jihotyrolském středisku 3 Zinnen. Základnu jsme našli v apartmánovém domě Zacher v městečku San Candido v blízkosti dojezdu hlavní sjezdovky. Mimo jiné z důvodu konání závodu světového poháru ve Skicrossu jsme zahájili prvním dnem soustředění na dvojici protilehlých kopců Rotwand a Stiergarten. Následně jsme dva dny navštěvovali nedaleký Helm a v posledním dnu jsme navštívili nejbližší středisko Haunold a pořádně jsme zafandili našim závodníkům ve skicrossu.
Krátké video z celého soustředění je zde:


7.10.2017 Klínovec slalom a cross country běh

V sobotu absolvovali naše nejmladší závodnice poslední závod (v jejich případě i jediný) z letní části závodů Krušnohorského pohárku 2017/2018. V náročných převážně deštivých podmínkách nejvyšší hory Krušných hor Klínovce si poradili s nástrahami náročných tratí velice dobře a opět jsme přivezli cenná pódiová umístění v kategorii U8.
Na úvod se běžel krátký obří slalom na Turistické sjezdovce. Následně se běžel náročný běh přes Slalomák lesem zpět na Turistickou sjezdovku cross běh se společným startem všech závodníků dle kategorií. Eliška po prvním kole sice neudržela první místo, ale i její celkové 2.místo je výborné na úvod sezóny. Verča si statečně poprala s oběma tratěmi a umístila se na 4.místě. Nelča po úvodním slalomu na 6.místě vybojovala doslova v cílové rovince posun na 5.místo a díky pravidlům si také odnesla pohárek a drobnou cenu.

Výsledky našich závodníků naleznete zde.

23.9.2017 Meziboří slalom a obří slalom - finále CILA cup

V sobotu jsme, v nám blízkém Meziboří, uspořádali ve spolupráci se Ski klubem Krušnoborci 2 poslední závody českého poháru. Nejprve se odjely 2 finálová kola slalomu a následně 2 kola obřího slalomu. Všichni naši závodníci byli opět vidět na čelních pozicích a proto jsme získali mnoho cenných umístění také v následném vyhlášení celkového pořadí CILA cupu 2017.

Výsledky našich závodníků naleznete zde.

18.9.2017 Němčičky World Cup inline alpine finále + CILA cup

V neděli nás jihomoravské Němčičky přivítali zamračeným počasím a mokrou tratí. Před samotným vyvrcholením v podobě finálového závodu světového poháru bylo vedením závodu netradičně rozhodnuto o odjetí dvou kol mladších kategorií Cily ihned za sebou a proto se v prvním kole jelo na osychající trati a v druhém kole za lehkého deště.
Následné obě finálová kola světového poháru se odjelo za vytrvalého deště.

Výsledky našich závodníků naleznete zde.

10.9.2017 Sportovní odpoledne na Pyšné

V neděli náš klub uspořádal již tradiční sportovní odpoledne na Pyšné jehož součástí je také soutěž o "Pyšňáckou buchtu".

Závodu se zúčastnily všechny věkové kategorie od nejmenších 4letých závodníků až po dospěláky. Všichni bojovali s nástrahami tratě srdnatě a mimo jiné jim bylo také sladkou odměnou ohodnocení napečených dobrot donesených zkušenými pekařkami. Výsledky sportovního klání jsou k nahlédnutí zde.
Gratulujeme také vítězné pekařce Lucce k vítězství v prestižní soutěži o nejlepší pekařský výrobek.

Všem děkujeme za účast a podané výkony a těšíme se na dalších námi pořádaných akcích.

9.9.2017 Karlovy Vary - Krušnohorský pohárek (výkonnostní testy)

V sobotu absolvovali naši závodníci 3.závod (v jejich případě i jediný) z letní části závodů Krušnohorského pohárku 2017/2018. Velmi dobrými výkony si zajistili pódiové umístění v kategorii U10.

Výsledky našich závodníků naleznete zde. 

1.9-5.9.2017 Nanjing, Čína - World roller games

World Roller Games 2017 v Čínském Nanjingu máme zdárně za sebou a my Vám dlužíme výsledky holek, které jsou zde.

Nejlepší výsledek dosáhla Bára v teamové souteži, kde spolu s kolegy s české reprezentace získali 2.místo. Dále získala taktéž výborné 5.místo v obřím slalomu. Nikča vybojovala v kombinačním závodu perfektní 7.místo. Pavla obsadila v obřím slalomu výborné 9.místo.

Holkám k jejich parádním výsledkům gratulujeme!!! :)

11.8.-13.8.2017 Villablino, Španělsko - European championship

V druhé polovině léta se celý seriál závodů inline alpine přesunul na jih evropy do španělského Villablina. I na tyto závody dorazila celá evropská špička a proto zde byly závody opět na nejvyšší světové úrovni.
Výsledky našich závodníků naleznete zde.

29.7.2017 Martin, Slovensko - World Cup + CILA Cup

V druhé polovině léta se celý seriál závodů inline alpine přesunul na jih evropy do španělského Villablina. I na tyto závody dorazila celá evropská špička a proto zde byly závody opět na nejvyšší světové úrovni.
Výsledky našich závodníků naleznete zde.

8.7.2017 Bad Kötzting - obří slalom - Bavarian Forest Dragons Cup, Max Schierer Bayerwald Inline Cup a
9.7.2017 Arrach, Německo - slalom Arracher Glasstrassenpokalrennen, Max Schierer Bayerwald Inline Cup

I o tomto víkendu jsme se vydali závodit mimo hranice naší republiky a opět do Německa, kde se v sobotu v Bad Kötzting jel obří slalom a v neděli v sousedním Arrachu pak slalom. Závody se konaly za pěkného slunečného počasí. V konkurenci nejlepších Německých závodníků, ale i závodníků z Lotyšska, Polska a Slovenska se naši závodníci opět neztratili a přivezli řadu cenných kovů. V sobotu 3 x stříbo a 2 x bronz. V neděli pak 3 x stříbro a 1 x bronz.

Výsledky našich závodníků naleznete zde

1.7.2017 Degmarn Internationaler Inline Cup, Skitty Cup a
2.7.2017 Degmarn Michael Sandel Cup

O víkendu se naši závodníci již tradičně zúčastnili mezinárodních závodů v Německém Degmarnu. Je to jeden z největších a nejstarších závodů v Evropě. Každoročně se ho zúčastňuje přes více než 200 závodníků. Na trati je rekordních 58 - 60 bran, které musejí závodníci zdolat. I program je velice nabytý. V sobotu se nejdříve jede slalom - 2 kola s finálovou jízdou, posléze se závodní pole přestěhuje do vedlejší vesnice, kde ti nejmladší jedou překážkový závod Skitty cup. Následuje slavnostní vyhlášení s kulturním programem a v neděli pak opět slalom. Letos se těchto závodů z našeho oddílu zúčastnilo rekordních 12 závodníků. Všichni si to užili a ve velké konkurenci se vůbec neztratili. Medaile si přivezli Soukupová Eliška za 2. místo, Hubert Herzán za 3. místo, Jakub Matoušek za 1. místo a Tomáš Procházka 2 x za 1. místo.

Výsledky našich závodníků naleznete zde. 

24.-25.6.2017 Vysoká pec - World Cup + CILA Cup

V sobotu 24.6 2017 se do Vysoké Pece začali sjíždět závodníci z celého Světa, aby zahájili sezonu Inline Alpine Slalomu prvním závodem Českého, a následně v neděli 25.6.2017 3.závodem Světového Poháru. Závody podpořil Ústecký kraj, město Jirkov a obec Vysoká Pec. Pořadatelé již tradičně zvolili náročnou trať se zatáčkou téměř 180°. Závodů se zúčastnilo celkem 146 závodníků ve 12 věkových kategoriích v rozmezí od 4 do 57 let z celé ČR, Slovenska, Německa, Itálie, Lotyšska, Srbska, Polska a Španělska. Z domácího LK Jirkov bylo na start natěšeno a připraveno 22 závodníků, kteří se v mezinárodní konkurenci vůbec neztratili. V Českém poháru v kategorii přípravka sklidila největší potlesk nejmladší závodnice Vrabcová Veronika včetně dalších domácích nejmenších závodnic Šárky Žákové, Elišky Soukupové, Libušky Žákové a Nely Vrabcové, které i přes svůj věk zvládly trat na jedničku.. Z chlapců byl nejmladším účastníkem Hubert Herzán. V sobotu i v neděli se jel mezinárodní závod Českého poháru, který je vypsán pro všechny věkové kategorie. Zde závodníci LK Jirkov obsadili řadu pěkných umístění.

Celkem 4x 1. místo, 5 x 2. místo a 6 x 3. místo Nejúspěšnějšími závodnicemi, které ve svých kategoriích 2 x zvítězily, byly Šárka Žáková a Radka Dufková. V nedělním závodu Světového poháru Barbora Procházková skončila na 8. místě. Z mužů skončil nejvýše Tomáš Procházka na 18. Místě. Gratulujeme.

Výsledky našich závodníků naleznete zde.

Poděkování patří všem členům oddílu a dalším dobrovolníkům, kteří přispěli k zdárnému konání této velké oddílové akce. Jakož i všem sponzorům (jedná se o firmy - Kola Dvořák, STRIX, Severočeské doly, Den Braven, APII Cz., Uniqa, Multitechnik div. II, R-Systém, RRR, Werk Industriservice, Šroma, S&M a další)

18.5.2017 - zahájení Inline sezóny, Unterlenningen Německo

Na první závody Světového Poháru v Inline Alpine vysíláme 6 nadějí, kteří se budou rvát o dobrá umístění, držte palce s námi! 20-21.5. 2017 Unterlenningen Německo

7.5.2017 - Memoriál Karla Raise z Počerad do Loun

V sobotu 6.5. se dva z našich závodníků účastnili závodu Memoriálu Karla Raise z Počerad do Loun. Mezi silnou konkurencí se vůbec neztratili. Lukáš Pospíšil obsadil ve své kategorii 1.místo a Nikola Pospíšilová ve své kategorii místo 2. Tímto oběma gratulujeme! :)

3.5.2017 - Inline camp

Proběhl velmi úspěšný a oblíbený Inline Camp 28-30.4.2017

Také se můžete podívat na fotky z campu zde

27.4.2017

Inline kroužek se úspěšně rozběhl. Nevadí, že padají trakaře (prší, sněží) jde to i v tělocvičně.

Také se můžete podívat na fotky z kroužku zde

12.4.2017

Rozjíždí se Inline kroužek v Březně u Chomutova každou středu od 17:00 na Inline dráze. Sraz u altánu u tělocvičny. Určeno pro začátečníky i pokročilé. Zaměření na techniku bruslení, překonávání překážek a bezpečné zastavení. Pod vedením Míry 777 02 19 75 a týmu LK Jirkov

Také se můžete podívat na fotky z kroužku zde

V sekci Zimní fotogalerie naleznete celé album z akce a další fotky můžete nalézt zde . Výsledky tohoto závodu jsou k dispozici zde. 

11.-12.02 2017 jsme úspěšně absolvovali závody Krušnohorského pohárku. Výsledky jsou již v záložce Závody a výsledky