Here you can find all news about actions in our Club

29. - 30.8.2020 Vyšší Brod, Cila cup

On Saturday, during training, we were bothered by rain, but the organizers fought and prepared regular conditions for the first and second rounds, which took place in dry conditions. After the award ceremony, we all sat together, discussed training and racing tactics, and finally the rain drove us to concentrate on the second day of the race.

On Sunday, the weather was cloudy immediately from the morning. Even so, the first round managed to be dry race. Immediately after reaching the last racer, the rain started, which accompanied us throughout the second round. Despite the bad weather, most of the competitors made it through the second round without much difficulty.

Complete results are in the races and results.


20.-21.01.2018 Zásada, LEKI cup

Due to our rest time in between races of our Krušnohorský cup and impossibility of training due to lack of snow we decided to try LEKI cup race. This years' first race took place in small, but very nice ski area in village Zásada cca 7km from Jablonec nad Nisou. Hosting ski club Harranti Harrachov made very nice race together with hosting realisation team. Due to their effort with very often made cleaning of the track, the race was fair for all racers even with high temperatures above 0°C. We were also pleased with valuable prices up to 10th place. Because of that our youngest girls received not only another race and training experience but they received very good prices as well. Verča achieved 7th place on saturday. Eliška achieved 14.place in the first race. After very good practice during saturday afternoon Eliška achieved 7.place in sunday's race and Verča achieved 8.place.

Results of all our racers are available in races and results.  

13.-14.01.2018 Klínovec + Neklid, Krušnohorský pohárek

13.1.2018 Klínovec - U Zabitýho
Our youngest competitors have struggled with the hardest piste involved in Krušnohorský pohárek series on Klínovec's piste called "U Zabitýho" during past weekend. The track was very icy and very foggy conditions prooved our lack of practice on such steep piste. In category U10 gets used to new category our racer Nelča and she reached 17.place in her first race. Next racers in U10 kategory were Kuba on 9th place and Mates on 19th place in the first race of the season. In the oldest category U12, where both runs are counted together, was Tomik on promising 6.place after 1st run, but after fall in the second one finaly get into 23.position.
Results of all our racers are available in races and results

14.1.2018 Neklid - Karásek

On sunday took place the following race on very friendly piste on Neklid, which was enlarged by category U8 resulting in enormous amount of starting racers - cca 150! This hihg amount of racers lead to decision of organisers to reduce the race into only 1 round. Foggy weather continued although this was much better visibility and we were even able to see the whole track during several moments. In the youngest category was clearly visible our strenght with 4 racers of 14 starting from our club. Very good result was achieved by Verča with her 3rd place, followed by Eliška on 8th place and very good effort made also Viki and Zuzka on their first race with 10th and 13th places. We cannot forget great result achieved after perfect run by Kuba who reached 1st place.
Results of all our racers are available in races and results.

18.-21.12.2017 San Candido, Italy - winter camp

We have started this season as usual with 4day camp in southtyrol ski-area 3 Zinnen. Our base point was in apartment Zacher in San Candido in the neighbourhood of main ski slope. Not only because of skicross race in San Candido, we started our camp in close area in between hills called Rotwand and Stiergarten. The next two days we enjoyed skiing on Helm mountain and the last day we stayed on Haunold mountain where the skicross race took place. 
All pictures and videos from the camp are here.
Here you can watch short video from our camp: 


7.10.2017 Klínovec slalom and cross country run

V sobotu absolvovali naše nejmladší závodnice poslední závod (v jejich případě i jediný) z letní části závodů Krušnohorského pohárku 2017/2018. V náročných převážně deštivých podmínkách nejvyšší hory Krušných hor Klínovce si poradili s nástrahami náročných tratí velice dobře a opět jsme přivezli cenná pódiová umístění v kategorii U8.
Na úvod se běžel krátký obří slalom na Turistické sjezdovce. Následně se běžel náročný běh přes Slalomák lesem zpět na Turistickou sjezdovku cross běh se společným startem všech závodníků dle kategorií. Eliška po prvním kole sice neudržela první místo, ale i její celkové 2.místo je výborné na úvod sezóny. Verča si statečně poprala s oběma tratěmi a umístila se na 4.místě. Nelča po úvodním slalomu na 6.místě vybojovala doslova v cílové rovince posun na 5.místo a díky pravidlům si také odnesla pohárek a drobnou cenu.

Výsledky našich závodníků naleznete zde


23.9.2017 Meziboří slalom a obří slalom - finále CILA cup

V sobotu jsme, v nám blízkém Meziboří, uspořádali ve spolupráci se Ski klubem Krušnoborci 2 poslední závody českého poháru. Nejprve se odjely 2 finálová kola slalomu a následně 2 kola obřího slalomu. Všichni naši závodníci byli opět vidět na čelních pozicích a proto jsme získali mnoho cenných umístění také v následném vyhlášení celkového pořadí CILA cupu 2017.

Výsledky našich závodníků naleznete zde.


18.9.2017 Němčičky World Cup inline alpine finále + CILA cup

V neděli nás jihomoravské Němčičky přivítali zamračeným počasím a mokrou tratí. Před samotným vyvrcholením v podobě finálového závodu světového poháru bylo vedením závodu netradičně rozhodnuto o odjetí dvou kol mladších kategorií Cily ihned za sebou a proto se v prvním kole jelo na osychající trati a v druhém kole za lehkého deště.
Následné obě finálová kola světového poháru se odjelo za vytrvalého deště.

Výsledky našich závodníků naleznete zde.


10.9.2017 Sportovní odpoledne na Pyšné

V neděli náš klub uspořádal již tradiční sportovní odpoledne na Pyšné jehož součástí je také soutěž o "Pyšňáckou buchtu".

Závodu se zúčastnily všechny věkové kategorie od nejmenších 4letých závodníků až po dospěláky. Všichni bojovali s nástrahami tratě srdnatě a mimo jiné jim bylo také sladkou odměnou ohodnocení napečených dobrot donesených zkušenými pekařkami. Výsledky sportovního klání jsou k nahlédnutí zde.
Gratulujeme také vítězné pekařce Lucce k vítězství v prestižní soutěži o nejlepší pekařský výrobek.

Všem děkujeme za účast a podané výkony a těšíme se na dalších námi pořádaných akcích.


9.9.2017 Karlovy Vary - Krušnohorský pohárek (výkonnostní testy)

V sobotu absolvovali naši závodníci 3.závod (v jejich případě i jediný) z letní části závodů Krušnohorského pohárku 2017/2018. Velmi dobrými výkony si zajistili pódiové umístění v kategorii U10.

Výsledky našich závodníků naleznete zde


1.9-5.9.2017 Nanjing, Čína - World roller games

World Roller Games 2017 v Čínském Nanjingu máme zdárně za sebou a my Vám dlužíme výsledky holek, které jsou zde.

Nejlepší výsledek dosáhla Bára v teamové souteži, kde spolu s kolegy s české reprezentace získali 2.místo. Dále získala taktéž výborné 5.místo v obřím slalomu. Nikča vybojovala v kombinačním závodu perfektní 7.místo. Pavla obsadila v obřím slalomu výborné 9.místo.

Holkám k jejich parádním výsledkům gratulujeme!!! :) 


11.8.-13.8.2017 Villablino, Španělsko - European championship

V druhé polovině léta se celý seriál závodů inline alpine přesunul na jih evropy do španělského Villablina. I na tyto závody dorazila celá evropská špička a proto zde byly závody opět na nejvyšší světové úrovni.
Výsledky našich závodníků naleznete zde.


29.7.2017 Martin, Slovensko - World Cup + CILA Cup

V druhé polovině léta se celý seriál závodů inline alpine přesunul na jih evropy do španělského Villablina. I na tyto závody dorazila celá evropská špička a proto zde byly závody opět na nejvyšší světové úrovni.
Výsledky našich závodníků naleznete zde.


8.7.2017 Bad Kötzting - obří slalom - Bavarian Forest Dragons Cup, Max Schierer Bayerwald Inline Cup a
9.7.2017 Arrach, Německo - slalom Arracher Glasstrassenpokalrennen, Max Schierer Bayerwald Inline Cup

I o tomto víkendu jsme se vydali závodit mimo hranice naší republiky a opět do Německa, kde se v sobotu v Bad Kötzting jel obří slalom a v neděli v sousedním Arrachu pak slalom. Závody se konaly za pěkného slunečného počasí. V konkurenci nejlepších Německých závodníků, ale i závodníků z Lotyšska, Polska a Slovenska se naši závodníci opět neztratili a přivezli řadu cenných kovů. V sobotu 3 x stříbo a 2 x bronz. V neděli pak 3 x stříbro a 1 x bronz.

Výsledky našich závodníků naleznete zde


1.7.2017 Degmarn Internationaler Inline Cup, Skitty Cup a
2.7.2017 Degmarn Michael Sandel Cup

O víkendu se naši závodníci již tradičně zúčastnili mezinárodních závodů v Německém Degmarnu. Je to jeden z největších a nejstarších závodů v Evropě. Každoročně se ho zúčastňuje přes více než 200 závodníků. Na trati je rekordních 58 - 60 bran, které musejí závodníci zdolat. I program je velice nabytý. V sobotu se nejdříve jede slalom - 2 kola s finálovou jízdou, posléze se závodní pole přestěhuje do vedlejší vesnice, kde ti nejmladší jedou překážkový závod Skitty cup. Následuje slavnostní vyhlášení s kulturním programem a v neděli pak opět slalom. Letos se těchto závodů z našeho oddílu zúčastnilo rekordních 12 závodníků. Všichni si to užili a ve velké konkurenci se vůbec neztratili. Medaile si přivezli Soukupová Eliška za 2. místo, Hubert Herzán za 3. místo, Jakub Matoušek za 1. místo a Tomáš Procházka 2 x za 1. místo.

Výsledky našich závodníků naleznete zde


24.-25.6.2017 Vysoká pec - World Cup + CILA Cup

V sobotu 24.6 2017 se do Vysoké Pece začali sjíždět závodníci z celého Světa, aby zahájili sezonu Inline Alpine Slalomu prvním závodem Českého, a následně v neděli 25.6.2017 3.závodem Světového Poháru. Závody podpořil Ústecký kraj, město Jirkov a obec Vysoká Pec. Pořadatelé již tradičně zvolili náročnou trať se zatáčkou téměř 180°. Závodů se zúčastnilo celkem 146 závodníků ve 12 věkových kategoriích v rozmezí od 4 do 57 let z celé ČR, Slovenska, Německa, Itálie, Lotyšska, Srbska, Polska a Španělska. Z domácího LK Jirkov bylo na start natěšeno a připraveno 22 závodníků, kteří se v mezinárodní konkurenci vůbec neztratili. V Českém poháru v kategorii přípravka sklidila největší potlesk nejmladší závodnice Vrabcová Veronika včetně dalších domácích nejmenších závodnic Šárky Žákové, Elišky Soukupové, Libušky Žákové a Nely Vrabcové, které i přes svůj věk zvládly trat na jedničku.. Z chlapců byl nejmladším účastníkem Hubert Herzán. V sobotu i v neděli se jel mezinárodní závod Českého poháru, který je vypsán pro všechny věkové kategorie. Zde závodníci LK Jirkov obsadili řadu pěkných umístění.

Celkem 4x 1. místo, 5 x 2. místo a 6 x 3. místo Nejúspěšnějšími závodnicemi, které ve svých kategoriích 2 x zvítězily, byly Šárka Žáková a Radka Dufková. V nedělním závodu Světového poháru Barbora Procházková skončila na 8. místě. Z mužů skončil nejvýše Tomáš Procházka na 18. Místě. Gratulujeme.

Výsledky našich závodníků naleznete zde

Poděkování patří všem členům oddílu a dalším dobrovolníkům, kteří přispěli k zdárnému konání této velké oddílové akce. Jakož i všem sponzorům (jedná se o firmy - Kola Dvořák, STRIX, Severočeské doly, Den Braven, APII Cz., Uniqa, Multitechnik div. II, R-Systém, RRR, Werk Industriservice, Šroma, S&M a další)


18.5.2017 - zahájení Inline sezóny, Unterlenningen Německo

Na první závody Světového Poháru v Inline Alpine vysíláme 6 nadějí, kteří se budou rvát o dobrá umístění, držte palce s námi! 20-21.5. 2017 Unterlenningen Německo

7.5.2017 - Memoriál Karla Raise z Počerad do Loun

V sobotu 6.5. se dva z našich závodníků účastnili závodu Memoriálu Karla Raise z Počerad do Loun. Mezi silnou konkurencí se vůbec neztratili. Lukáš Pospíšil obsadil ve své kategorii 1.místo a Nikola Pospíšilová ve své kategorii místo 2. Tímto oběma gratulujeme! :)

3.5.2017 - Inline camp 

Proběhl velmi úspěšný a oblíbený Inline Camp 28-30.4.2017

Také se můžete podívat na fotky z campu zde

27.4.2017

Inline kroužek se úspěšně rozběhl. Nevadí, že padají  trakaře (prší, sněží) jde to i v tělocvičně.

Také se můžete podívat na fotky z kroužku zde

12.4.2017

Rozjíždí se Inline kroužek v Březně u Chomutova každou středu od 17:00 na Inline dráze. Sraz u altánu u tělocvičny. Určeno pro začátečníky i pokročilé. Zaměření na techniku bruslení, překonávání překážek a bezpečné zastavení. Pod vedením Míry 777 02 19 75 a týmu LK Jirkov

Také se můžete podívat na fotky z kroužku zde

04.03. 2017 jsme úspěšně absolvovali poslední závod Krušnohorského pohárku, kde se také následně konalo vyhlášení celkových výsledků Krušnohorského pohárku. Výsledky jsou v záložce ZÁVODY A VÝSLEDKY.

Také se můžete podívat na fotky ve fotogalerii.

Veřejný závod pro děti 19.2.2017

V sekci Zimní fotogalerie naleznete celé album z akce a další fotky můžete nalézt zde . Výsledky tohoto závodu jsou k dispozici zde.

11.-12.02 2017 jsme úspěšně absolvovali závody Krušnohorského pohárku. Výsledky jsou již v záložce Závody a výsledky